Anna Szyłło jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, którą ukończyła w 1987 roku. Dyplom otrzymała na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Pracowniach Projektowania Typografii u profesora Jana Kubasiewicza i Technik Metalowych u profesora Leszka Rózgi.
Należy do Stowarzyszenia Artystów "Młyn".
Sferą działań Artystki jest rysunek, ilustracja książkowa, projekt topograficzny, suchoryt i tkanina unikatowa. Zorganizowała kilkanaście wystaw indywidualnych i brała udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in.: "Łódzkim Salonie Zimowym" w Łodzi (1994), "6 Ogólnopolskiej Wystawie Tkaniny Unikatowej" w Łodzi (1995), "9 Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka" w Jeleniej Górze (1996), "Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego" w Olsztynie (2003), w wystawach prezentujących osiągnięcia Stowarzyszenia Artystów "Młyn" w Lęborku, Gdańsku, Krynicy, Nowym Sączu (wszystkie w 2005 r.), we Włocławku (2006), w Zgierzu, Chodzieży, Glauchau (Niemcy; 2007, -08), a także w wystawie "Lekcja jedzenia jabłek" zorganizowanej w ramach National Mulicultural Festival w Canberze (Australia), pokazywanej również w Sydney (2007).
Niewątpliwie dużym wydarzeniem w życiu Artystki była podróż do Australii w 2007 roku, związana z udziałem w projekcie "National Multicultural Festival", zorganizowanym w Canberze, która wywarła wielki wpływ na Jej twórczość. Kontakt ze sztuką i muzyką Aborygenów, ich kosmogonią i wierzeniami był inspiracją do powstania w latach 2008 - 2009 cyklu tkanin "Ab origine". Zawarła w nich Artystka swoje doznania i przemyślenia związane z rudymentarnym Czasem Snu, fenomenem istniejącym również w filozofii Wschodu i w mitologii celtyckiej. Na wystawie pokazanych zostanie 12 prac z tego cyklu.
Jolanta Piwońska
st. kustosz, kierownik Działu
Organizacji Wystaw CMW