plan muzeum godziny otwarcia cennik dla grup zorganizowanych kontakt
english language

Twórczy weekend w Białej Fabryce

17-18.12.2016, g. 12.00.
W sobotę: eksperymenty z technikami druku stemplowego i szablonowego w duchu awangardy. W niedzielę: wiązanie, zszywanie, przeplatanie, czyli tworzenie przestrzennych świątecznych ozdób z nietypowych materiałów. Najbliższy weekend (17-18 grudnia) w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zapowiada się wyjątkowo aktywnie. Oba warsztaty przygotowane zostały dla dorosłych i młodzieży. Rozpoczynają się o g. 12:00.

Sobotnie spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym projektowi „Kwartały awangardy”, przygotowanemu z okazji obchodów stulecia awangardy w Polsce. Będą to zajęcia praktyczne, poprzedzone wstępem teoretycznym. Uczestnicy dowiedzą się więcej o Władysławie Strzemińskim, poznają jego koncepcję malarstwa, którą artysta nazwał unizmem, a także samo zjawisko awangardy. Podczas warsztatów poeksperymentują z technikami druku stemplowego i szablonowego. Każdy będzie miał możliwość zaprojektować i samodzielnie wykonać szablon i stempel oraz wykonać własne nadruki na tkaninach i torbach. W pracy pomogą też wykonane specjalnie na tę okazję szablony inspirowane twórczością Władysława Strzemińskiego. Wstęp na warsztaty „Drukowana awangarda” kosztuje 10 zł, poprowadzi je Danuta Lorent-Więckowska.

Z kolei niedzielne warsztaty artystyczne „Świąteczne ucztowanie” to zajęcia z cyklu „Cotton-art”. Atmosfera zbliżających się świąt stanie się dla uczestników inspiracją do samodzielnego tworzenia oryginalnych świątecznych dekoracji – ozdób inspirowanych sztuką włókna, jakich nie kupi się w żadnym sklepie. Do ich wykonania posłużą niekonwencjonalne materiały i tradycyjne surowce włókiennicze, m. in. papier, tektura, koronka, szyfon, styropian czy guziki. Zajęcia poprowadzi Danuta Lorent-Więckowska, artystka-plastyk, doskonale znana już stałym bywalcom „Cotton-art”. Koszt warsztatów to 14 zł za osobę. Na oba warsztaty można zapisać się telefonicznie (42 684 61 15) lub mailowo: edukacja@cmwl.pl.

powrót do góry