plan muzeum godziny otwarcia cennik dla grup zorganizowanych kontakt
english language

V Salon Ciekawej Książki

Salon Ciekawej Książki odbył się w dn. 20-22 listopada 2015 r. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Program tegorocznej edycji imprezy obfitował w wydarzenia, które z pewnością zainteresowały miłośników literatury. Na zwiedzających czekały nowości książkowe, spotkania z autorami, panele dyskusyjne poświęcone kulturze i literaturze, konferencje branżowe, a także warsztaty i przedstawienia edukacyjne dla dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ.

 

 

PIĄTEK 20.11.2015

 Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282)

 

Budynek D - III piętro

11.00  12.00 – inauguracja Salonu Ciekawej Książki.

10.00  16.00 – Bookcrossing  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego.

 

Budynek D - II piętro (sala czerwona)

11.15 – 11.50 - spotkanie pt. "Bałucka literatura"  dyrektor Centrum Dialogu im. M. Edelmana Joanna Podolska-Płocka w rocznicę 100-lecia przyłączenia Bałut do Łodzi opowie o bałuckich pisarzach, utworach literackich oraz "Bałuckim słowniku".

12.00 – 12.40 - spotkanie: "Getto walczy. Udział Bundu w obronie getta warszawskiego" wykład dr Michała Trębacza (Centrum Badań Żydowskich UŁ) na temat książki Marka Edelmana – Centrum Dialogu im. M. Edelmana.

13.00 – 14.00 – spotkanie „Filmoterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą – propozycje filmów do wykorzystania w działaniach dydaktycznych i terapeutycznych” – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – autor Paweł Kowalczyk (dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, bibliotekarzy – maks. 25 osób). Zapisy są prowadzone w PBW w Łodzi pod adresem opracowanie@pbw.lodz.pl lub pod nr tel. 42 636 19 02.

14.30  15.30 – „e-booki” – prezentacja multimedialna – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – autor Marcin Paszkowski. prezentacja krajowego i zagranicznego rynku ebooków, przegląd wydawnictw elektronicznych i najciekawszych tytułów oraz nośników. Uczestnicy spotkania dowiedzą się: 

  • o co właściwie chodzi z e-papierem i czytnikami. Jak działa e-papier? Zalety czytników z e-papierem.
  • o doświadczeniach z e-czytaniem: wady i zalety e-czytania.
  • o książkach na czytniki – skąd je brać, jak kupować, jak konwertować z innych formatów, darmowe e-booki.
  • gry paragrafowe.
  • co, jeżeli ma się słaby wzrok? Większość czytników pozwala na zmianę wielkości i parametrów czcionki.
  • czym różnią się e-księgarnie?
  • jak powinniśmy chronić nasze e-książki?

16.00 – 17.00 – „Administracja żydowska Getta Żydowskiego” – Adam Sitek – Instytut Pamięci Narodowej oddział Łódź.

17.00 – 18.00 – spotkanie z autorem Maciej Świerkocki „Naród Zatracenia” – Centrum Dialogu im. M. Edelmana.

 

Budynek D - III piętro (strefa I)

10:30  11:30 – warsztaty „Zarys etnograficzny, Co to jest etnografia i etnograf – porozmawiajmy o naszym regionie jego tradycjach, folklorze” – Tradycyjne zabawy z papierem – wycinanka ludowa jako motyw zdobniczy dawniej i dziś kwiaty z bibuły. Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Kamienica 56" (grupy zorganizowane na zapisy na adres e-mail: stowarzyszenie.kamienica56@gmail.com).

12:00  13:00 – warsztaty „Zarys etnograficzny, Co to jest etnografia i etnograf – porozmawiajmy o naszym regionie jego tradycjach, folklorze” – Tradycyjne zabawy z papierem – wycinanka ludowa jako motyw zdobniczy dawniej i dziś kwiaty z bibuły. Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Kamienica 56" (grupy zorganizowane na zapisy na adres e-mail: stowarzyszenie.kamienica56@gmail.com).

13:30  14:30 – warsztaty „Zarys etnograficzny, Co to jest etnografia i etnograf – porozmawiajmy o naszym regionie jego tradycjach, folklorze” – Tradycyjne zabawy z papierem – wycinanka ludowa jako motyw zdobniczy dawniej i dziś kwiaty z bibuły. Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Kamienica 56" (grupy zorganizowane na zapisy na adres e-mail: stowarzyszenie.kamienica56@gmail.com).

15:00  17:00 – warsztaty „Zarys etnograficzny, Co to jest etnografia i etnograf – porozmawiajmy o naszym regionie jego tradycjach, folklorze” – Tradycyjne zabawy z papierem – wycinanka ludowa jako motyw zdobniczy dawniej i dziś kwiaty z bibuły. Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Kamienica 56(wstęp poza grupą).

 

Budynek D - III piętro (strefa II)

10.30 – 11.30 – zabawa kreatywna dla dzieci "Puzzle z książek"Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Widzew (dzieci z rodzicami, grupy zorganizowane 6-9 lat maks. 20 osób).

11.30  12.30 – warsztaty plastyczne dla dzieci "Puzzle z książek"Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Widzew (dzieci z rodzicami, grupy zorganizowane 6-9 lat maks. 20 osób).

12.30  13.30 – warsztaty "Zakładkowy zawrót głowy"  twórcze zajęcia polegające na sporządzaniu niepowtarzalnych i oryginalnych zakładek do książek z wykorzystaniem różnych materiałów i technik plastycznych. Prowadzący będą inspirować pomysłami i zarażać kreatywnością – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka (grupy zorganizowane na zapisy)

14.00  15.00 – warsztaty "Zakładkowy zawrót głowy" - twórcze zajęcia polegające na sporządzaniu niepowtarzalnych i oryginalnych zakładek do książek z wykorzystaniem różnych materiałów i technik plastycznych. Prowadzący będą inspirować pomysłami i zarażać kreatywnością – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka  (grupy zorganizowane na zapisy).

15.15 – 16.30 – zabawa dla dzieci w formie kalamburów z nagrodami "Dowiedzmy się! Stare, ale…! Przysłowia, które znamy"Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie (dla grup wiekowych 10-13 lat, klasy IV –VI SP na zapisy).

 

Budynek D - III piętro (strefa III)

10.00 – 14.00 – warsztaty edukacyjne "Bałuty w Legendzie" (tworzenie kartki do książki artystycznej o Bałutach) – Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Bałuty (przedszkola, szkoły, gimnazja max 15 osób na zapisy).

14.15 – 15.15 – warsztaty plastyczne dla dzieci "Rozwiń swój talent"Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Widzew (dzieci z rodzicami, grupy zorganizowane 10-14 lat maks. 20 osób).

15.15 – 16.15 - warsztaty plastyczne dla dzieci "Rozwiń swój talent"Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Widzew (dzieci z rodzicami, grupy zorganizowane 10-14 lat maks. 20 osób).

 

Budynek D III piętro (sala warsztatowa)

10.00 – 11.00 – warsztat – "Chcę być kimś, czyli jak osiągać cele w czasach kiedy wszyscy mają wywalone" - Wydawnictwo Mind & Dream (dla uczniów gimnazjów i szkół średnich - grupy zorganizowane na zapisy).

11.00 – 13.00 – konkurs plastyczny "Potrafimy zilustrować Roczniki czyli Kroniki Królestwa polskiego Jana Długosza" – Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie (dla grup wiekowych 10-13 lat, klasy IV – VI SP na zapisy).

13.15 – 14.15 – Warsztaty do książki "Strachy na lachy"  o stworach w które wierzyli nasi przodkowie Słowianie – Wydawnictwo BIS (klasy III, IV, V SP).

15.00 – 17.00 – „Bookcykling”- czyli warsztaty tworzenia książki - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (dla grup zorganizowanych w wieku 6-12 lat). Podczas warsztatów dzieci stworzą własne, unikatowe wydania książek na podstawie tekstu o tematyce ekologicznej, przygotowanego przez Dariusza Staniszewskiego (łódzkiego poetę, pracownika WBP w Łodzi). Część warsztatową poprzedzi krótka prezentacja na temat etapów powstawania książki oraz przegląd różnych form i rodzajów książek dziecięcych pochodzących ze zbiorów Muzeum Książki Dziecięcej (WBP w Łodzi). Książki tworzone będą głównie z materiałów przeznaczonych do recyklingu (gazet, tektury, plastikowych opakowań, fragmentów starej odzieży, guzików itp.). Celem warsztatów będzie pobudzenie wyobraźni, kreatywności dzieci, zainteresowanie ich książką i literaturą, wskazanie sposobów wykorzystania materiałów, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się już zbędne.

(UWAGA: na warsztaty obowiązują zapisy. Aby zgłosić udział dziecka w warsztatach prosimy przesłać maila na adres a.wejman@wbp.lodz.pl. W temacie maila należy wpisać Bookcykling, w treści – imię, nazwisko i wiek dziecka. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenie zostanie przesłane na maila. Liczba miejsc ograniczona).

 

Budynek B - sala konferencyjna 304

10.00  11.45  Spotkania z Moniką Kowaleczko - Szumowską autorką książki "Fajna Ferajna"Wydawnictwo BIS. „Fajna Ferajna” to historia ośmiu osób, które w czasie Powstania Warszawskiego były jeszcze dziećmi. Z pięcioma bohaterami książki udało się jej spotkać i porozmawiać osobiście. Na podstawie książki powstał scenariusz filmu „Fajna ferajna czyli powstanie oczyma dzieci”. W filmie wzięły udział współczesne dzieci, oraz bohaterowie książki (Halusia, Basia, Hipek, Jureczek) - (dzieci powyżej 9 lat z rodzicami).

12.00 – 14.30 – Konferencja pt. "Tradycja, obyczaje, moda – w 600. rocznicę urodzin Jana Długosza", której organizatorami są Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Wydawnictwo Literatura. Partnerem konferencji jest Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Budynek B - sala konferencyjna 305

10.00 - 11.00 – warsztaty "Zakładkowy zawrót głowy" - twórcze zajęcia polegające a sporządzaniu niepowtarzalnych i oryginalnych zakładek do książek z wykorzystaniem różnych materiałów i technik plastycznych. Prowadzący będą inspirować pomysłami i zarażać kreatywnością. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka (grupy zorganizowane na zapisy).

11.00 – 13.00  warsztaty plastyczne dla dzieci „Moda od Scheiblera”Miejska Biblioteka Publiczna Łódź- Górna (dzieci 5-10 lat grupa 20-25 osób na zapisy).

13.30  14.30 – "Kapitan Drake zaprasza na pokład!" – warsztaty czytelnicze z książką Andrzeja Żaka "Kapelusz kapitana Drake'a" - Jeśli marzą Ci się dalekie podróże, niesamowite przygody i wizyta na pokładzie prawdziwego pirackiego statku, zapraszamy na spotkanie! Uwaga - konkurs! Weź udział w quizie i wygraj książkę! – Wydawnictwo Akapit Press (grupy 8-12 lat).

 

 

SOBOTA 21.11.2015

 Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282)

 

Budynek B - sala konferencyjna 304

14.00 – 15.00 - spotkanie z autorem - Vincent Severski – Wydawnictwo Czarna Owca.

15.00 – 16.00 - spotkanie z autorem - Katarzyna Bonda.

 

Budynek B - sala konferencyjna 305

11.00 - 12.00 - "FINTIKLUSZKI folkowe okruszki"Teatr "Małe Mi".

12.00 – 13.00 – kocie warsztaty plastyczne „Szare, bure lub pstrokate wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat, po prostu koci świat”. Dzieci, dziatki i dzieciaki! Stworzymy własne kociaki! Ze szmatek i papieru przy pomocy nożyczek i kleju. - Wydawnictwo Literatura i Teatr Arlekin (dzieci w wieku 6-9 lat maks. 30 osób).

13.00 – 14.00 – spotkanie z autorem Jacek Dehnel „Tajny Detektyw”Narodowe Centrum Kultury

14.00 – 15.00 - spotkanie z Maxem Cegielskim i Mikołajem Długoszem autorami książki "Wielki Gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata”Narodowe Centrum Kultury i Wydawnictwo Karakter.

15.00 – 16.00 – "FINTIKLUSZKI - folkowe okruszki"Teatr Małe Mi.

16.00 – 17.00 – spotkanie z autorem - Przemysław Waingertner „Ostatni Lodzermensch – Robert Geyer. Zmierzch historii rodu Geyerów”Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Budynek D - III piętro (sala warsztatowa)

10.45 – 11.45 - warsztaty detektywistyczne z Panią Magdą Podbylską autorką książek "Tajemnice Zatoki Delfinów" i "Tajemnice Świstakowej Polany" – Wydawnictwo BIS.

12.00 – 13.00 – spotkanie z autorem poświęcone książce Dominiki Łarionow „Wytarczy tylko otworzyć drzwi... Rzeczy, obiekty, przedmioty Tadeusza Kantora”Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

14.00 – 15.00 – spotkanie z autorem – Katarzyna Magier, dr Marta Galewska „Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci”, „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci”, „Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci”Wydawnictwo Nasza Księgarnia (spotkanie skierowane do rodziców oraz specjalistów pracujących z dziećmi - logopedzi, nauczyciele, bibliotekarze).

15.00 – 16.00 – spotkanie z autorem – Maciej Kronenberg „Przewodnik filmowy po województwie łódzkim"Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO.

16.00 – 17.00 – spotkanie z autorem Krystian Głuszko „Podaj łapkę misiu”Wydawnictwo Alegoria.

 

Budynek D - II piętro (sala czerwona)

13.00 – 14.00 – spotkanie  "Rola kompetencji miękkich w edukacji dzieci w oparciu o publikację. Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem"  Wydawnictwo Mind&Dream (dla rodziców i nauczycieli).

Budynek D - III piętro 

10.00  16.00 – Bookcrossing  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego.

12.00 – 13.00 – uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów: „Zainspirowani Długoszem”, „Być jak Długosz”, „Maluj z Długoszem” zorganizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego oraz Wydawnictwo Literatura w ramach kampanii społecznej „Łódzkie Czyta” z okazji obchodów Roku Jana Długosza. - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

 

Budynek D - III piętro (strefa I)

10.00 – 10.50 – plastyczne warsztaty „Mamo tato zabierz mnie do teatru” – wprowadzenie do spektaklu – "Tworzenie zaproszeń, biletów wstępu, afiszy teatralnych, kreatywna zabawa plastyczna dla dzieci i rodziców a następnie wspólny przemarsz z biletami i afiszami na spektakl", "Obyczaje teatralne, co trzeba a czego nie powinno się robić w teatrze” - Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Kamienica 56" (Klasy I-VI).

11.00 – 12.30 – warsztaty „Narodziny Książki” – Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Widzew (dzieci z rodzicami, grupy zorganizowane).

13:00  14:50  plastyczne warsztaty „Mamo tato zabierz mnie do teatru” – wprowadzenie do spektaklu – "Tworzenie zaproszeń, biletów wstępu, afiszy teatralnych, kreatywna zabawa plastyczna dla dzieci i rodziców a następnie wspólny przemarsz z biletami i afiszami na spektakl", "Obyczaje teatralne co trzeba a czego nie powinno się robić w teatrze" - Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Kamienica 56" (Klasy I-VI).

15.00 – 16.30 – warsztaty „Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek”  – Ośrodek Kultury Górna (dzieci 6-9 lat).

 

Budynek D - III piętro (strefa II)

10.00  13.00 - wspólne przygotowywanie zakładek do książek, kartek okolicznościowych, origami itp., nawiązujących do książki, biblioteki czy ulubionych lektur, pod kierunkiem pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej

13.30  14.30   warsztaty  „Literackie inspiracje”  czyli szalona podróż z bohaterami wierszy polskich poetów do krainy wyobraźni. W podróż zabieramy dzieci i nieco starszych podróżników (za pozwoleniem dzieci) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (dzieci w wieku 6-10 lat)

15.00 – 16.00 – warsztaty  „Literackie inspiracje”  czyli szalona podróż z bohaterami wierszy polskich poetów do krainy wyobraźni. W podróż zabieramy dzieci i nieco starszych podróżników (za pozwoleniem dzieci)  Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (dzieci w wieku 6-10 lat).

III piętro - strefa III

11.30 – 13.00 – warsztaty literacko-plastyczne Wydawnictwo Literatura (do 30 osób).

13.00 – 14.00 – warsztaty dla dzieci w wieku 5 - 12 lat - "Jamnik Hipolit Kabel, jak to jamnik, jest niezwykle humorzasty: a to wpada we wściekłość, a to pogrąża się w rozpaczy lub przeciwnie – rozpiera go radość życia. W jakim nastroju jest teraz? A to już zależy od ciebie!". Uczestnicy warsztatów otrzymają papierową maskę, na której będą mogli przedstawić minę jamnika Hipolita. Pomoże w tym świetna rysowniczka Grażyna Rigall. Uwaga – jeśli wolisz koty, możesz wybrać maskę Alojzego Kocioła, który jest najlepszym przyjacielem Hipolita  Wydawnictwo Adamawa.

14.00 – 18.00 – warsztaty edukacyjne „Bałuty w Legendzie” (tworzenie pocztówek, wierszy, plakatu)  Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Bałuty (przedszkola, szkoły, gimnazja max 15 osób).

 

NIEDZIELA 22.11.2015

 Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282)

 

 Budynek B - sala konferencyjna 305

 11.30 – 12.30 – warsztaty "Ekslibrysy i ich kolekcjonerzy w Łódzkim Towarzystwie Przyjaciół Książki". Prowadzący: Grzegorz Matuszak, Włodzimierz Rudnicki.

 

W blisko dziewięćdziesięcioletniej historii zorganizowanego ruchu bibliofilskiego w Łodzi, a zwłaszcza w działalności Łódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Książki, ekslibrisy wiernie towarzyszyły i towarzyszą licznemu gronu bibliofilów. Ich kolekcjonerzy należeli do szczególnie aktywnych członków tak Klubu Miłośników Książki, jak i ŁTPK. Organizowali wystawy i spotkania poświęcone znakom książkowym, publikowali teki ekslibrisów, uczestniczyli w krajowych i międzynarodowych imprezach ekslibrisowych. Można śmiało stwierdzić, że w latach 60., 70. i 80. ubiegłego wieku dzięki kolekcjonerom ekslibrisów i ich inicjatywom, Łódź stała się ważnym, międzynarodowym centrum miniatury graficznej. Wprawdzie koniec XX wieku oraz początek wieku XXI charakteryzują się ograniczeniem aktywności i zmniejszeniem liczby bibliofilów zainteresowanych ekslibrisami, ale wydaje się, że bogata, łódzka tradycja ekslibrisowa zasługuje na przypomnienie i kontynuację. (...)

Budynek D - II piętro (sala czerwona)

12.00 – 13.00 – warsztaty z Iwoną Hardej i Danielem Delator związane z wystawą „Ekonomiczne ZOO" powstałą oparciu o książkę Grzegorza Kasdepke „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Liczby kultury" oraz ilustracje Daniela de Latour – Narodowe Centrum Kultury.

13.30 – 14.30 – warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat  "Jamnik Hipolit Kabel, jak to jamnik, jest niezwykle humorzasty: a to wpada we wściekłość, a to pogrąża się w rozpaczy lub przeciwnie – rozpiera go radość życia. W jakim nastroju jest teraz? A to już zależy od ciebie!"Uczestnicy warsztatów otrzymają papierową maskę, na której będą mogli przedstawić minę jamnika Hipolita. Pomoże w tym świetna rysowniczka Grażyna Rigall. Uwaga – jeśli wolisz koty, możesz wybrać maskę Alojzego Kocioła, który jest najlepszym przyjacielem Hipolita  Wydawnictwo Adamawa.

15.00 – 16.00 – spotkanie z „Kolorkiem z Łodzi” Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (dla dzieci w każdym wieku)

 

Budynek D - III piętro (strefa I)

10:00 – 11:00  Na podstawie przedstawienia i jako jego kontynuacja warsztaty dla rodzin dzieci i rodziców wspólne robienie przytulanek „Pogrzebmy w gałgankach”, „Motanka, pacynka, zabawka”. Własnoręczne wykonie zabawki opowieści jak to było dawniej. Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Kamienica 56" (dzieci od 3 lat i rodziców).

12:00  13:00  Na podstawie przedstawienia i jako jego kontynuacja warsztaty dla rodzin dzieci i rodziców wspólne robienie przytulanek „Pogrzebmy w gałgankach”, "Motanka, pacynka, zabawka”. Własnoręczne wykonie zabawki opowieści jak to było dawniej. Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Kamienica 56" (dzieci od 3 lat i rodziców).

13.00  14.00  Warsztaty dla dzieci  Wydawnictwo Literatura

14:00  16:00  Na podstawie przedstawienia i jako jego kontynuacja warsztaty dla dzieci i rodziców wspólne robienie przytulanek „Pogrzebmy w gałgankach”, „Motanka, pacynka, zabawka”. Własnoręczne wykonie zabawki opowieści jak to było dawniej. Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Kamienica 56" (dzieci od 3 lat i rodziców)

 

Budynek D - III piętro (strefa II)

10.00  14.00 – warsztaty edukacyjne „Bałuty w Legendzie” (opowieści o Bałutach, zagadki hasła)  Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Bałuty (przedszkola, szkoły, gimnazja maks. 15 osób).

 

Budynek D - III piętro (sala warsztatowa)

12.00  13.00 – spotkanie z autorem poświęcone publikacji „Encyklopedia getta"  Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. "Encyklopedia getta" stanowi zapis funkcjonowania łódzkiego getta i jest efektem pracy żydowskich archiwistów z 1944 r. znalazł uwieńczenie dzięki grupie współczesnych badaczy, którzy podjęli się naukowej edycji tego źródła.

13.00  14.30 – warsztat storytellingu opowiadania historii „Mów z nami"Teatr Pinokio w Łodzi. Wykorzystana zostanie maszyna do opowiadania bajek. Ta nietypowa konstrukcja posłuży za narzędzie wywołujące potrzebę mówienia. Prowokowani jej dźwiękami i umiejętnością słuchania poddamy się naturalnej potrzebie opowiadania. Będziemy tworzyć słowne przestrzenie, które będą doskonałą zabawą dla całej rodziny (warsztat skierowany do całych rodzin. Bez ograniczeń wiekowych).

15.00  16.00 – Mała Literacka: Ziemowit Szczerek / Siódemka i Tatuaż z Tryzubem  prowadzenie: Michał Kmiecik Teatr Nowy im Kazimierza Dejmka w Łodzi.

 

 

Wstęp:

Bilet normalny jednorazowy - 6.00 PLN
Bilet ulgowy jednorazowy - 4.00 PLN
Dzieci do lat 10 bezpłatnie - 0.00 PLN
Emeryci i Renciści - 0.00 PLN
Szkolne grupy zorganizowane - wstęp wolny na podstawie listy nazwisk uczniów + pieczątka szkoły.

Bilet wstępu obejmuje zwiedzanie wystaw muzealnych!


Informacja o wydarzeniach towarzyszących na http://www.targi.lodz.pl
Zapraszamy!

Organizatorem Salonu Ciekawej Książki są Międzynarodowe Targi Łódzkie.

powrót do góry