plan muzeum godziny otwarcia cennik dla grup zorganizowanych kontakt
english language


Wernisaż wystawy, fot. Lech Andrzejewski
Wernisaż wystawy, fot. Lech Andrzejewski







Warsztaty, fot. Lucyna Redzikowska
Warsztaty, fot. Lucyna Redzikowska









fot. Marzena Łukaszuk
fot. Marzena Łukaszuk

















































Malowane impastem

Wystawa w Galerii Papieru i Druku Domu Papiernika, czynna od 7 stycznia 2012 do końca lutego 2012 r. w każdą sobotę i niedzielę w godzinach otwarcia Muzeum Włókiennictwa. Wernisaż 21 stycznia o godz. 12.00

MALOWANE IMPASTEM

Taki tytuł nosił cykl zajęć, warsztatów malarskich, które odbyły się w pięknych wnętrzach zabytkowego Domku Papiernika, dzięki uprzejmości i gościnności gospodarza tego miejsca - pana Ryszarda Uljańskiego, w dniach 4 XI – 2 XII 2011 roku.
Warsztaty zostały przeprowadzone przez firmę GRUPA SZTUKA w osobie Marzeny Łukaszuk (asystentka w IV Pracowni Rysunku na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi).
W zajęciach wzięli udział członkowie Stowarzyszenia Plastyków Amatorów działających przy Łódzkim Domu Kultury: Ewa Maria Grabowska, Teresa Gutowska, Anna Krzemińska, Jolanta Luchowska, Anna Możyczek, Hanna Najmałowska, Bożenna Niewinowska, Anna Pacholik, Irena Pawlak, Krystyna Polańska, Grażyna Rakowska, Lucyna Rędzikowska, Jadwiga Schnee, Grażyna Społowicz, Jan Urbański, Eugeniusz Zacharowski.
"Jestem pełna podziwu dla zapału twórczego uczestników zajęć, jak również zadowolona z samych efektów ich pracy. Jest w tym dużo dobrego malarstwa, rzetelnego warsztatu i twórczego działania niczym nieskrępowanej wyobraźni.
Niejednokrotnie przyznam brakuje mi tego w kontaktach ze studentami, podczas zajęć na uczelni…"

Tematem przewodnim warsztatów było malarstwo, technika impastu, jak również sama martwa natura. Na każdych zajęciach ustawiane były nowe propozycje. Tylko dwie z nich stanowiły stałą ekspozycję przez cały okres trwania warsztatów. Uczestnicy mieli za każdym razem prawo wyboru tematu do obrazu. Można było wybierać między bukietami kwiatów, owoców, ciekawych zestawień niebanalnych przedmiotów (w otoczeniu wszystko stanowiło świetny temat na obraz). Największym zainteresowaniem cieszyły się papierowe lalki - przestrzenne ilustracje Pani Mirosławy Truchty-Nowickiej do książki Złota Różczka Stasia Straszydła… mieszkające w kątach i na regałach Domku Papiernika.
Przez cały czas trwania zajęć były udzielane indywidualne korekty.

Ten miły i twórczy czas udokumentowaliśmy noworoczną, styczniową wystawą prac uczestników warsztatów w Domku Papiernika, na którą serdecznie Państwa zapraszamy!


Klimat zabytkowego domu i samych warsztatów doskonale oddają fotografie.


Marzena Łukaszuk

powrót do góry